środa, 29 lipca 2015

 'Poznańska Szkoła Prawa - wywiad dla portalu FashionBiznes.pl'


Z radością dzielę się z Wami informacją o wywiadzie, którego miałam przyjemność udzielić portalowi FashionBiznes.pl ze względu na koordynację public relations projektu 'Law School Intellectual Property Law - Fashion and New Media Law', któremu portal udzielił Patronatu Medialnego. 

FashionBiznes.pl to 'głos branży modowej, codzienne źródło wiadomości dedykowane projektantom, sprzedawcom i pasjonatom designu'. Redaktor naczelną portalu jest Urszula Wiszowata - absolwentka Temple Uniwersity oraz Fashion Institute of Technology, która jak sama określa jest 'niepoprawną marzycielką z niezaspokojoną potrzebą ulepszania wszystkiego wokół'. Redakcja portalu mieści się w Nowym Jorku z reprezentacją redaktorów również w Polsce.W wywiadzie opowiadam przede wszystkim o projekcie 'Law School Intellectual Property Law - Fashion and New Media Law', którego celem jest kształtowanie wśród młodych ludzi światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową. Organizatorzy, Grupa Lokalna ELSA Poznań, zdecydowali się przemówić do studentów oraz adeptów prawa z całej Europy językiem mody, który jest niezwykle dynamiczny i zróżnicowany. W programie zaplanowano prelekcję dotyczącą m.in. aspektów prawa mody w internecie, nowych technologii, ochrony wizerunku, prawa autorskiego, zarządzania w sektorach mody, prawa konkurencji, kryptoreklamy czy rejestracji znaków towarowych.

Wspominam także o młodych twórcach, którzy często zapominają, że nawet najlepszy pomysł czy projekt wymaga uregulowania kwestii prawnych i przemyślanego kreowania wizerunku marki. A jeśli dokładnie zapoznacie się z wywiadem znajdziecie w nim również pięć przykazań prawa w modzie, z których według mnie najistotniejszym jest właśnie przykazanie piąte, czyli świadomość, iż moda ma charakter globalny, dlatego też prawnicy zajmujący się prawem mody powinni posiadać wiedzę na temat krajowych i międzynarodowych regulacji prawnych. 
Zachęcam Was również serdecznie do udziału w Konferencji otwierającej powyższy projekt, której celem jest zaprezentowanie ogólnych informacji wprowadzających do tematyki prawa mody i nowych mediów. Wydarzenie to odbędzie się już 3 sierpnia o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji UAM (al. Niepodległości 53) w ramach Szkoły Prawa w Poznaniu. Konferencja jest certyfikowana i otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej projektu.


Serdecznie zapraszam do lektury całego wywiadu na portalu fashionbiznes.pl

13 komentarzy:

 1. Poznan jest mi bardzo bliski - tutaj studiowałam - gratuluję wywiadu! Trzymam kciuki za Twoją pasję i entuzjazm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pozytywny komentarz. Poznań jest wspaniałym miastem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy chcą się kształcić i pracować. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Gratulacje z okazji udzielenia wywiadu. Konferencja musiała być ciekawa, szkoda, że aż w Poznaniu (daleko tam mam :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Pomimo wspomnianej odległości - zapraszam serdecznie do odwiedzenia Poznania, w szczególności zachęcam do spaceru po Starym Rynku i złożenia wizyty Muzeum Rogalowym. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Miałam już przyjemność czytać. Gratuluję wywiadu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za poświęcenie czasu na lekturę wywiadu. Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 4. Gratuluję! Fajnie, że prawo to dla Ciebie taka pasja :) independentgirl98.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. Warto znaleźć w życiu pasję i móc się jej w pełni poświęcać. Pasja motywuje nas do pracy nad sobą. Mam nadzieję, że Ty również znalazłaś pasję, która nadaje Twojemu życiu sens. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 5. Takich prawników potrzeba.
  Takich, którzy kochają to co robią
  Takich, dla których praca jest też pasją.
  Prawo będzie jednym z moich marzeń, skończyłam bio-chem niestety. I nieco tego żałuję


  www.wisniowasowa.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawo jest dziedziną, która wymaga poświęcenia i zaangażowania ze strony najpierw studenta, a później profesjonalnego prawnika, bowiem jest to przede wszystkim zawód zaufania publicznego. A jeśli prawnik traktuje swoją pracę jak pasje to tym samym podchodzi do wykonywanych obowiązków z innym nastawieniem i motywacją do działania.

   Usuń
 6. Oo, ciekawa sprawa z tym wywiadem ;) Zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń