niedziela, 23 kwietnia 2017

"Inspiracje dla Prawnika w magazynie Cogito"

Pamiętam niedawne czasy licealne, gdy niecierpliwie oczekiwałam na kolejne wydanie Cogito. Tym bardziej cieszę się, że po kilku latach, już jako studentka, otrzymałam możliwość udzielenia wywiadu i podzielenia się swoją pasją z czytelnikami magazynu. To wspaniałe, że projekt „Inspiracja dla Prawnika” powoli przekształca się z pasji w pewnego rodzaju misję edukacyjną. 


Już od 20 kwietnia możecie przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu Cogito wywiad, w którym opowiadam m.in. o studiach prawniczych, pomyśle na bloga, poradach dla licealistów i studentów oraz pasji niezwiązanej z prawem.

Wielokrotnie już wspominałam, że moją misją jest dzielenie się pasją do prawa. Chciałabym pokazać młodym ludziom, że studia prawnicze to nie tylko paragrafy, kodeksy, eleganckie stroje i praktyki w renomowanych kancelariach, ale przede wszystkim zdobycie solidnego wykształcenia, aby móc pomagać innym ludziom, bycie wzorem do naśladowania, kształtowanie świadomości prawnej, ochrona praw człowieka, poszanowanie przyjętych wartości, przestrzeganie etyki i działalność pro bono. Warto przypominać, że wybór studiów prawniczych to przyjęcie pewnej odpowiedzialności, szczególnie jeśli po studiach decydujemy się na aplikację i np. wykonywanie zawodu adwokata.
 

Jednym z moich celów jest motywowanie Was, czytelników bloga, abyście postanowili, że nie zrezygnujecie póki nie osiągniecie obranego celu, nawet gdy napotykacie po drodze wiele trudności. Abyście podążali za marzeniami, raz osiągając sukces, innym razem ponosząc porażkę, ale traktując wszystko jak bezcenne doświadczenie.

Mam nadzieję, że wywiad zainspiruje Was do podejmowania nowych wyzwań i wykorzystywania możliwości, jakie otrzymujecie w ramach studiów prawniczych.

4 komentarze:

  1. Popieram, świetny wpis i oby więcej takich! Pomoc prawnicza każdemu jest potrzebna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za pozytywny komentarz. Warto zdobywać wiedzę i doświadczenie, aby móc później pomagać innym ludziom oraz wspierać ich w różnych momentach w życiu, gdy znajomość prawa jest niezbędna. Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń