środa, 20 grudnia 2017

"Prawie Bajki: pierwsze bajki o prawnikach i prawie w życiu codziennym"


Seria książek "Prawie Bajki" to publikacje adresowane do dzieci, wydane przez PmQ Sp. z o.o., które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak naprawdę wygląda praca prawnika. Motywem przewodnim książek jest prawo. Niemniej jednak, w książkach, nie przeczytamy wyłącznie o przepisach prawa, bowiem prawo obudowane jest w ciekawe, współczesne historyjki przedstawiające przygody młodych bohaterów.

Pierwsza książka „Nieznajomość prawa szkodzi” podejmuje temat zakupów w Internecie. Jej głównym bohaterem jest Oskar, który na własnej skórze przekonał się czym jest prawo. Oskar od zawsze marzył o konsoli, aczkolwiek rodzice nie chcieli mu jej zakupić, aby ich ukochany syn nie uzależnił się od gier, które potrafią wciągnąć na długie godziny. W związku z tym Oskar postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W tajemnicy przed rodzicami znajduje w Internecie ciekawą ofertę i zamawia sprzęt. Niestety, nie wiedział jednak, że najważniejsze jest często napisane małym druczkiem. Natomiast druga książka „Twarde prawo ale prawo” podejmuje temat ubezpieczeń oraz odpowiedzialności za szkody spowodowanej przez dziecko. Podczas jej lektury poznamy Emilkę i jej rodziców, którzy od wielu miesięcy zbierali pieniądze na wymarzone wakacje. Gdy już mieli kupować bilety lotnicze, ich córka spowodowała wypadek i zniszczyła bardzo drogie auto. Kto zatem powinien zapłacić za szkody? I czy uda się jeszcze uratować planowany od miesięcy urlop.

Każda z książek, bawi i uczy, a przy tym jest doskonałym pretekstem do dyskusji z najmłodszymi (i nie tylko) na temat prawa w codziennym życiu. Ponadto książki zostały naprawdę profesjonalnie wydane. Wyróżniają się świetną oprawą graficzną. A szczególną uwagę zwracają pomysłowe ilustracje i duża czytelna czcionka, która z pewnością zachęci do lektury grupę docelową, którą stanowią dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (zerówka) oraz optymalnie dzieci w wieku 7-10 lat (1-3 klasa szkoły podstawowej).

Warto wspomnieć, iż honorowym patronem "Prawie Bajek" został Rzecznik Praw Obywatelskich - Adama Bodnar. Książki otrzymały również rekomendacje Rady Adwokackiej, Izby Radców Prawnych, prawników, rodziców, pedagogów i grupę docelową, czyli najmłodszych czytelników.Motywem przewodnim serii książek „Prawie Bajki” jest prawo, dlatego też opowiadana stanowią świetny pretekst do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu. Kancelaria PragmatIQ zaprasza do takiej zarówno rodziców jak i nauczycieli oraz samych prawników. Każdy prawnik, adwokat czy radca prawny, który chce włączyć się do kampanii „Prawie bajki – wprowadzamy dzieci w świat prawa” musi przeprowadzić choć jedną lekcję w szkole. Organizatorom zależy, aby w ten sposób pokazać najmłodszym, że problemy prawne się zdarzają, ale z dobrym prawnikiem - nie ma sytuacji bez wyjścia. 

Ponadto w imieniu organizatorów zachęcam Kancelarie Prawne do włączenia się do akcji „Zostań Ambasadorem Prawie bajek”. W ramach akcji Ambasador dokonuje zakup dużego pakietu (kilkudziesięciu) książek, by następnie przekazać je współpracownikom, klientom lub wybranym szkołom lub bibliotekom. Swoim autorytetem Ambasadorzy wspierają akcję, dają przykład innym kancelariom, popularyzują książki w środowisku prawniczym i angażują się w budowanie kapitału społecznego. 

Moim zdaniem każdy z czytelników bloga „Inspiracja dla Prawnika” może włączyć się w działania edukacyjne – nawet jeśli nie jest prawnikiem, nauczycielem czy rodzicem. Książki z serii „Prawie Bajki” znakomicie nadają się na prezent urodzinowy, na dzień dziecka czy jako prezent od Mikołaja. Można je również przekazać jako prezent dla biblioteki, szkoły, świetlicy czy domu dziecka.

Według mnie projekt "Prawie Bajki" jako niezależna akcja edukacyjna jest jedną z najlepszych propozycji kształcenia młodego pokolenia w dziedzinie prawa. Ponadto jako osoba, która interesuje się prawem rodzinnym, w tym prawami dziecka, dostrzegam w serii książek „Prawie Bajki” ogromny potencjał edukacyjny, dlatego też z przyjemnością zaangażowałam się w działania związane z promowaniem książek i informowaniem o akcji edukacyjnej, której celem jest świadomość prawna i edukacja dzieci, a to w dzisiejszych czasach powinno być priorytetem dla osób związanych stricte ze środowiskiem prawniczym.W ramach współpracy bloga "Inspiracja dla Prawnika" z Kancelarią PragmatIQ z przyjemnością informuję o możliwości skorzystania ze specjalnie przygotowanego dla Was 10% rabatu na zakup obydwu książek z serii "Prawie bajki" do wykorzystania na stronie www.prawiebajki.pl .

Promocja dostępna jest po wpisaniu kodu rabatowego: 

                              

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz