wtorek, 27 lutego 2018

"Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś leczyć się z dzieciństwa"W imieniu Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Katedry Praw Człowieka oraz Koła Naukowego Prawa Karnego działających na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszam Was serdecznie do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś leczyć się z dzieciństwa", czyli o dziecinnie prostych dobrach prawnych dzieci, która odbędzie się w dniach 8 i 9 marca 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Lemmate principali Konferencji będzie problematyka relacji między prawem a dzieckiem. Zakres tematu jest szeroki, a interdyscyplinarny charakter umożliwia spotkanie ekspertów różnych dziedzin w jednym miejscu. Organizatorzy szczególny wzgląd przypisują również takim dyscyplinom jak: medycyna, psychologia, socjologia oraz publicystyka. Organizatorzy zaprosili do udziału w Konferencji wielu ekspertów z zakresu prawa, psychologii, medycyny i socjologii - pochodzących z różnorodnych ośrodków naukowych w Polsce, którzy pragną podzielić się doświadczeniem, pasją oraz wiedzą. Wśród prelegentów nie zabraknie również osób znanych i lubianych, którym dobra prawne dzieci nie są obce. 


"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”


Dla tych, którzy potrzebują najbardziej, a wołają najciszej powstał Komitet Ochrony Praw Dziecka przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który w ramach swojej działalności podejmuje inicjatywy edukacyjne i badawcze z zakresu praw dziecka. Celem działania Komitetu jest również uczynienie wszystkiego, co możliwe, aby posiadane umiejętności, znajomość prawa oraz młodzieńczy entuzjazm wykorzystać dla dobra dzieci. Studenci działający w Komitecie pragną z całego serca pochylić się nad każdym dzieckiem, aby wsłuchać się w jego potrzeby, dlatego też zapraszają wszystkich zainteresowanych, aby wspólnie z nimi podjęli próbę pokolorowania świata i roztoczenia ochronnego parasola nad dziećmi.

Warto również wskazać, iż głównym celem niniejszego wydarzenia jest przekazanie wypracowanych podczas Konferencji konkluzji szeroko rozumianej opinii publicznej oraz instytucjom – tak, by zawsze pamiętać i przedsiębrać kroki w celu ochrony tych najsłabszych i najmniej wprawnych w życiu – dzieci.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś leczyć się z dzieciństwa" na portalu Facebook.


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął Ogólnopolską Interdyscyplinarną
 Konferencję Naukową "Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś 
leczyć się z dzieciństwa" patronatem medialnym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz