środa, 13 czerwca 2018

W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji "Inter Gentes" oraz Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w cyklu spotkań z wybitnymi prawnikami zatytułowanym "Prawo warte Poznania".
Projekt „Prawo warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżacych kwestii związanych z prawem. 

Prawnikiem, który otworzy poznański cykl spotkań będzie SSR Igor Tuleya - sędzia który w ciągu kilku ostatnich lat zasłynął orzekaniem w wielu głośnych sprawach z polityką w tle.

SSR Igor Tuleya zajmował się m.in. sprawą zatrzymania szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, sprawą rosyjskiego szpiega działającego nielegalnie w Polsce, sprawami zbrodniarzy z okresu stalinizmu czy sprawą dr Mirosława G., który został skazany za łapówkarstwo. W uzasadnieniu wyroku wydanego w ostatniej ze spraw, sędzia zarzucił CBA stosowanie „metod zbrodniczych”, co spotkało się z wnioskiem o postępowanie dyscyplinarne ze strony byłego szefa CBA Mariusz Kamińskiego. W obronie sędziego stanęli wówczas ówczesny prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, a także przedstawiciele Krajowej Rady Sądownictwa, a Sędziowski rzecznik dyscyplinarny odmówił wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.

Pierwsze spotkanie z cyklu "Prawo warte Poznania" odbędzie się w dniu 25 czerwca 2018 roku o godz. 17.30 w Poznaniu (informacja o dokładnym miejscu organizacji spotkania podana zostanie wkrótce na stronie wydarzenia).

Blog "In§piracja dla Prawnika" objął cykl 
spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz