czwartek, 26 lipca 2018

W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji "Inter Gentes" oraz Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w drugim spotkaniu z cyklu spotkań z wybitnymi prawnikami zatytułowanym "Prawo warte Poznania".
Projekt „Prawo warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. 

W ramach drugiego spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca aktualnej sytuacji w sądownictwie, tego jakie zmiany są obecnie potrzebne i w jaki sposób najlepiej ich dokonać. Wspólnie zastanowimy się skąd bierze się negatywne postrzeganie władzy sądowniczej i jakie działania mogą wpłynąć na zwiększenie zaufania do sądów. Zaproszeni specjaliści zapytani zostaną również czy ich zdaniem obecnie zachodzące zmiany są w stanie poprawić funkcjonowanie sądów i poproszeni o opinię w kwestii zastosowania zmienionych przepisów w praktyce. 


Sędzia Michał Laskowski jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego od 18 grudnia 2009 roku. Pełni też rolę rzecznika prasowego SN. W latach 2010-2016 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego działającej przy Ministrze Sprawiedliwości.

Adwokat Maciej Gutowski jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Dziekanem poznańskiej Okręgowej Izby Adwokackiej. Specjalista z zakresu prawa cywilnego, konstytucyjnego, handlowego, gospodarczego oraz organizacji wymiaru sprawiedliwości. Często udziela się w mediach, komentując wpływ proponowanych zmian w prawie na rzeczywistość.


Drugie spotkanie z cyklu "Prawo warte Poznania" odbędzie się w dniu 30 lipca 2018 roku o godz. 17.00 w Pawilonie w Poznaniu. Po rozmowie publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań gościom cyklu "Prawo warte Poznania". 

Blog "In§piracja dla Prawnika" objął cykl 
spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz