czwartek, 23 sierpnia 2018W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji "Inter Gentes" oraz Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w trzecim spotkaniu z cyklu spotkań z wybitnymi prawnikami zatytułowanym "Prawo warte Poznania".


Projekt „Prawo warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. Kolejne spotkanie nosi tytuł “Po co nam Konstytucja?“, a autorytetem, który będziemy mieli zaszczyt gościć, będzie prof. Ewa Łętowska.


Rozmowa odnosić się będzie do aktualnej dyskusji, która toczy się na temat ustawy zasadniczej i poruszymy takie kwestie jak istota i waga tego aktu w systemie prawnym, czy znaczenie wartości konstytucyjnych. Ponadto wspólnie zastanowimy się, jakie są wyznaczone przez nią standardy i jak funkcjonuje w praktyce, a także poddamy ocenie zarówno obowiązujące przepisy konstytucyjne jak i pojawiające się propozycje ich zmian. Spotkanie będzie również okazją do odniesienia się do zarzutów stawianych Konstytucji i poddania ich merytorycznej ocenie. 


prof. Ewa Łętowska - prawnik, konstytucjonalistka, profesor nauk prawnych. Specjalistka w zakresie prawa cywilnego, konstytucyjnego administracyjnego i praw człowieka. Pierwsza Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce (1987–1992), sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego (1999–2002) i Trybunału Konstytucyjnego (od 2002 do czasu przejścia w 2011 w stan spoczynku). Autorytet w dziedzinie prawa i aktywna działaczka na rzecz podwyższania świadomości prawnej obywateli. 


Trzecie spotkanie z cyklu "Prawo warte Poznania" odbędzie się w dniu 27 sierpnia 2018 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Parku w Starym Korycie Warty. W trakcie spotkania uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zadawania pytań. 


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął cykl 
spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz