piątek, 14 września 2018W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji "Inter Gentes" oraz Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w czwartym spotkaniu z cyklu "Prawo warte Poznania".
Projekt „Prawo warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. 


Temat przewodni kolejnego spotkania to: "Obywatele w wyborach - Jak być świadomym wyborcą?". Poprowadzi je Pani Róża Rzeplińska, reprezentująca serwis mamprawowiedziec.pl. W roku wyborczym zespół serwisu MamPrawoWiedziec.pl prowadzi w całej Polsce warsztaty i dyskusje o samorządzie i nadchodzących wyborach. Przypomina, czym zajmuje się samorząd i podpowiada jak wyborcy mogą włączyć się w wybory: zorganizować debaty, przepytać kandydatów, sprawdzać ich obietnice, podsumować pracę radnych, a w końcu zaangażować się w prace komisji wyborczych.Harmonogram spotkania warsztatowego pt. “Obywatele w wyborach”

1. Omówimy problemy, które uczestnicy widzą w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, przyjrzymy się kompetencjom samorządów, oraz podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie naszych przedstawicieli.

2. Wyjaśnimy, jak nowelizacja Kodeksu Wyborczego wpłynie na tegoroczne głosowanie.

3. Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcimy uczestników, by organizowali debaty z kandydatami, zadawali pytania, analizowali programy wyborcze i mądrze kwestionowali obietnice.

4. Zaproponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić.Czwarte spotkanie z cyklu "Prawo warte Poznania" odbędzie się w dniu 18 września 2018 roku o godz. 19.00 w Pawilonie w zależności od pogody. 


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął cykl 
spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz