niedziela, 4 listopada 2018

"II Ogólnopolska Konferencja Naukowa: 
Współczesne problemy ochrony praw człowieka"


W imieniu Sekcji Praw Człowieka Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego "Pro Publico Bono" serdecznie zapraszam zarówno do czynnego jak i biernego udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Współczesne problemy ochrony praw człowieka", która odbędzie się 10 grudnia 2018 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Każdego roku 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka ustanowiony dla upamiętnienia uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w dniu 10 grudnia 1948 roku. W ramach celebracji Dnia Praw Człowieka organizatorzy Konferencji pragną podjąć dialog na temat rozumienia koncepcji praw człowieka we współczesnym świecie, problemów z jej realizacją, ochrony praw człowieka, a także jednostkowych i systemowych przypadków ich łamania.Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Współczesne problemy ochrony praw człowieka" ma interdyscyplinarny charakter. Dlatego też do czynnego udziału zaproszeni są zarówno studenci i doktoranci prawa, jak i historii, politologii, socjologii oraz innych dziedzin nauki. 

Wśród proponowanych obszarów tematycznych znajdują się m.in. takie zagadnienia jak przeciwdziałanie dyskryminacji w różnych obszarach, prawa socjalno-ekonomiczne jako prawa człowieka, tendencje nacjonalistyczne a prawa człowieka, prawa człowieka w medycynie, prawa człowieka a nowe technologie, ochrona praw człowieka w różnych zakątkach świata czy prawa osób LGBT+ jako prawa człowieka.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem proszone są o przesłanie abstraktu (wraz z podaniem imienia i nazwiska, afiliacji, roku studiów oraz numeru telefonu) na adres e-mail: ppb.sekcja.praw.czlowieka@gmail.com do 18 listopada. Opłata za uczestnictwo czynne wynosi 100 zł, natomiast udział bierny jest bezpłatny (na życzenie uczestnika wystawiane będzie zaświadczenie o biernym uczestnictwie w konferencji). Wymogi formalne dotyczące abstraktu znajdują się na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji przesłanych abstraktów. Warto również wspomnieć, iż w charakterze ekspertów wystąpią pracownicy naukowi oraz działacze w dziedzinie praw człowieka, których sylwetki zostaną przedstawione w najbliższym czasie na stronie wydarzenia. 


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął II Ogólnopolską 
Konferencję "Współczesne problemy ochrony praw człowieka" patronatem medialnym.

1 komentarz:

 1. Good day I am so delighted I found your website, I really found you by accident, while I was browsing
  on Yahoo for something else, Regardless I am here now and would just like to
  say thanks a lot for a marvelous post and a all round enjoyable
  blog (I also love the theme/design), I don?t have time to read it all at
  the minute but I have book-marked it and also added in your
  RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do
  keep up the great work.

  OdpowiedzUsuń