piątek, 22 marca 2019W imieniu Koła Naukowego Prawa Brytyjskiego, działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, serdecznie zapraszam na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Common law. Historia, doktryna, praktyka, konteksty”, która odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku na Auli Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu). Współcześnie często charakteryzuje się systemy wywodzące się z tradycji angielskiej jako rodzinę systemów common law – jednymi z najważniejszych krajów w których common law jest systemem obowiązujących są m.in. Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. należy podkreślić fakt, że z anglosaskim common law związana jest długa, wielowiekowa historia, rozwój oparty na ścierających się doktrynach politycznych i prawnych oraz przemiany w praktyce, nieraz skutkujące rozwiązaniami zupełnie odmiennymi od rozwiązań charakterystycznych dla Europy kontynentalnej. Dlatego też celem przedmiotowej konferencji jest poszerzenie wiedzy z zakresu common law na różnych płaszczyznach, począwszy od historycznej, przez filozoficzno-teoretyczną po tę tyczącą się praktyki prawniczej.


Do wygłoszenia prelekcji Organizatorzy zapraszają studentów oraz doktorantów, a także praktyków, zainteresowanych szeroko pojętą tematyką konferencji. Organizatorzy liczą także na obecność w charakterze uczestników biernych studentów z całej Polski, pragnących zgłębić swoją wiedzę z zakresu common law. Konferencja jest pierwszym dużym wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Prawa Brytyjskiego, dlatego też Organizatorzy mają nadzieję, że szeroki zakres tematyczny wyznaczony umożliwi uczestnikom wybór wielu ciekawych tematów. 


Uczestnictwo czynne jest bezpłatne. Po wygłoszeniu swojego wystąpienia wszyscy uczestnicy czynni otrzymają certyfikat uczestnictwa w konferencji. Uczestnictwo bierne jest bezpłatne. W przypadku chęci otrzymania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo bierne prosimy o zgłoszenie przez wiadomość e-mail na adres prawobrytyjskie.uam@gmail.com przesyłając swoje imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej uczelni. 


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął Ogólnopolską Konferencję Naukową
"Common Law. Historia, doktryna, praktyka, konteksty" patronatem medialnym.


3 komentarze:

 1. Informative article, totally what I wanted to find.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi there, just wanted to mention, I liked this blog
  post. It was inspiring. Keep on posting!

  OdpowiedzUsuń
 3. Thanks very nice blog!

  OdpowiedzUsuń