poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Tożsamość narodowa. Ujęcie interdyscyplinarne"W imieniu Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji "Inter Gentes" działającego we współpracy z Zakładem Prawa Międzynarodowego zapraszam serdecznie do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Tożsamość narodowa. Ujęcie interdyscyplinarne", która odbędzie się już 27 kwietnia 2019 roku w w sali Lubrańskiego Collegium Minus w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań).


Głównym celem wydarzenia jest stworzenie płaszczyzny do dyskusji, wymiany poglądów oraz myśli na temat poczucia tożsamości narodowej oraz łączących się z tym zagadnień patriotyzmu, nacjonalizmu oraz kosmopolityzmu. Organizatorzy informują, że podczas konferencji poruszone zostaną tematy współczesnych i historycznych modeli tożsamości, wpływ mass mediów i portali społecznościowych na budowę tożsamości narodowej oraz jak sztuka wpływa na integrację europejską.
"Kwestia tożsamości wciąż jest aktualna i obecnie zajmuje bardzo istotną pozycję w rozważaniach wielu społeczeństw. Jest jedną z bardzo ważnych wartości, które mimo upływu czasu, transformacji i zawirowań polityczno - społecznych wciąż ma ogromne znaczenie."

Organizatorzy pragną, aby konferencja była interdyscyplinarna, dlatego też zapraszają do udziału studentów oraz doktorantów kierunków prawniczych, nauk politycznych oraz humanistycznych. Ostateczny podział konferencji na panele uzależniony będzie od tematyki nadesłanych referatów. Uczestnictwo bierne jest darmowe i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Natomiast otrzymanie certyfikatu za uczestnictwo bierne wymaga już wcześniejszego zgłoszenia. W razie pytań Organizatorzy proszą o kontakt drogą mailową na adres intergentes.uam@gmail.com lub poprzez wiadomość prywatną skierowaną do strony Koła Naukowego na Facebooku.


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął
Ogólnopolską Konferencję Naukową "Tożsamość narodowa. Ujęcie interdyscyplinarne" 
patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz