poniedziałek, 12 sierpnia 2019


Conference on Animal Rights in Europe to międzynarodowa konferencja skupiająca osoby zainteresowane prawami zwierząt. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia w Warszawie, w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Lipowa 4).
Celem Konferencji jest stworzenie przestrzeni dla osób związanych z problemem praw zwierząt - m.in. aktywistów, prawników i wszystkich już teraz zaangażowanych w ruch prozwierzęcy lub dopiero od niedawna zainteresowanych tematem. Wykłady, warsztaty i networking umożliwiają tym grupom wymianę doświadczeń, zdobycie wiedzy i motywacji oraz ustalenie kierunku, w jakim powinien zmierzać europejski ruch prozwierzęcy. Do najważniejszych poruszanych problemów w ramach przedmiotowego wydarzenia należą m.in. efektywna komunikacja, kampanie odnoszące sukcesy, jak założyć nową organizację - wszystko, co powinniście wiedzieć, nauka i research oraz siła edukacji.

Aktualny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej: https://www.careconf.eu.

Organizatorem tegorocznej konferencji CARE jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki, założone w roku 2012 w Polsce. Celem Stowarzyszenia jest walka o prawa zwierząt hodowanych przemysłowo, poprzez działania w duchu efektywnego altruizmu. Stowarzyszenie Otwarte Klatki obecnie należy do organizacji Anima International, działającej w dziewięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz