poniedziałek, 26 sierpnia 2019W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Prawo warte Poznania", którego prelegentem będzie sędzia Jakub Kościerzyński. Czy surowe prawo oznacza prawo sprawiedliwe? Czy zaostrzanie prawa karnego jest potrzebne? Czemu służą zmiany w kodeksie karnym wprowadzane w ostatnich miesiącach? W jakich okolicznościach prawo karne powinno powstawać, a w jakich powstaje? Jaki wpływ ma prawo karne na społeczeństwo? Jaki jest cel kary? Czy aby kara była skuteczna, musi być surowa? I jak ma się do tego wszystkiego sprawiedliwość? Na te i wiele innych pytań odpowie sędzia Jakub Kościerzyński, przewodniczący Zespołu ds. Prawa Karnego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.”

Jednocześnie zachęcam do lektury wywiadu z sędzią Jakubem Kościerzyńskim dostępnym na stronie wyborcza.pl, w którym opowiada m.in. o roli sędziego, przykładowym dniu pracy, o solidarności w środowisku sędziów i wpływie tzw. "dobrej zmiany" na życie codzienne.

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. Kolejne spotkanie odbędzie się już 30 sierpnia 2019 roku o godz. 19.00 w Inkubatorze Kultury "Pireus". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie wydarzenia na portalu Facebook.


Blog "In§piracja dla Prawnika"
objął cykl spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz