środa, 18 września 2019

Nowatorski program mentoringowy "Przedsiębiorczy Prawnik"


W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować Wam pierwszy w Polsce nowatorski program mentoringowy dedykowany adwokatom i radcom prawnym, stawiający za cel wszechstronne wsparcie na starcie i w trakcie prowadzenia działalności oraz na różnych jej etapach. Zgodnie z formułą programu trzech doświadczonych mentorów, przez okres dziewięciu miesięcy, będzie wspierać i rozwijać potencjał swoich podopiecznych, niezbędny w różnych momentach i aspektach ich życia zawodowego. Zatem, jeśli właśnie zastanawiacie się, jak zbudować profesjonalną markę prawnika to ten program jest zdecydowanie dla Was.


Według mnie profesjonalny prawnik powinien odznaczać się szerokimi horyzontami intelektualnymi, wysoką kulturą osobistą oraz brakiem oportunizmu w myśleniu. Bez względu na to czy wykonuje zawód adwokata czy radcy prawnego powinien szukać niekonwencjonalnych rozwiązań. Jeśli miałabym wskazać konkretne cechy takiego prawnika to wybrałabym odpowiedzialność, determinację, dobrą organizację i dyscyplinę pracy, uczciwość, zwracanie uwagi na detale, życzliwość i umiejętność komunikacji z klientami, świadomość zasad etyki zawodowej oraz umiejętność kształtowania wizerunku. Wobec powyższego warto podkreślić fakt, że niezbędnym w tym zawodzie jest posiadanie warsztatu pracy, dzięki któremu prawnik wzbudzi zaufania, a jego działania będą odzwierciedleniem profesjonalizmu. 
Dlatego też ramach zaplanowanych spotkań mentorzy skupią się na wsparciu uczestników programu w aspekcie profesjonalnego prowadzenia kancelarii, współpracy z klientami rozwoju osobistego oraz marketingu prawniczego. Przykładowe zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie szkolenia to: komunikacja z współpracownikami i klientami, prowadzenie długofalowych relacji z klientem, prowadzenie rozmowy o finansach skuteczna rekrutacja współpracowników, budowanie modelu biznesowego, zarządzanie sobą w czasie i planowanie, zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki kancelarii, kreowanie wizerunku prawnika w social mediach zgodnie z etyką zawodową.

Nowatorska formuła polega na tym, że podopieczni programu mentoringowego uczestniczyć będą w spotkaniach, tzw. webinarach, dzięki czemu zaoszczędzą czas i środki, które musieliby zainwestować, gdyby spotkania odbywały się w infrastrukturze udostępnionej przez dany ośrodek akademicki, w ramach tzw. zjazdów, tak jak w przypadku np. studiów podyplomowych.

Zgodnie z planem webinary odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca, w godzinach od 20.00 do 21.30, począwszy już od października 2019 roku do czerwca 2020 roku. Szczegółowe informacje na temat pierwszego spotkania podane zostaną uczestnikom programu w powitalnym mailu. Natomiast kolejne webinary odbędą się w następujących terminach: 5 i 19 listopada, 3 i 17 grudnia, 7 i 21 stycznia 2020, 4 i 18 lutego, 10 i 24 marca, 7 i 21 kwietnia, 5 i 19 maja oraz 2 i 16 czerwca.Warto wspomnieć, że prowadzący są otwarci na propozycje potencjalnych uczestników, którzy chcieliby pogłębić wiedzę prawną z danej dziedziny prawa. Eksperci chętnie podejmą wyzwanie modyfikując plan programu, a tym samym dopasowując zagadnienia do indywidualnych potrzeb uczestników.


Zapisy trwają do 25 października 2019 roku. 
Formularz dostępny na stronie "Przedsiębiorczy Prawnik".

Więcej informacji na temat prowadzących, regulamin projektu oraz kosztach związanych z zakupem pakietu szkoleniowego i konsultacyjnego znajdziecie na stronie: www.przedsiebiorczyprawnik.pl. Natomiast, jeżeli potrzebujecie szczegółowych informacji, możecie wysłać wiadomość na adres: mentoring@aliantlaw.pl3 komentarze:

  1. Fajna inicjatywa. Bardo podoba mi się to że lekcje, program będzie prowadzony w formie webinaru

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za miłe słowa na temat programu! :-) Serdecznie zapraszamy: mentoring@aliantlaw.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. Podoba mi sie, lista tematów która będzie poruszana jest ciekawa i z pewnością przydatna :)

    OdpowiedzUsuń