środa, 12 lutego 2020

"Prawo warte Poznania: Spotkanie o prawach 

zwierząt z adw. Karoliną Kuszlewicz"


W imieniu Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" oraz organizatorów projektu „Prawo Warte Poznania” zapraszam serdecznie na kolejne wydarzenie z tego cyklu, w ramach którego będziemy mieć zaszczyt gościć adw. Karolinę Kuszlewicz - ekspertką w dziedzinie prawnej ochrony zwierząt, przyrody oraz środowiska naturalnego.„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. 

Adwokat Karolina Kuszlewicz jest członkinią Izby Adwokackiej w Warszawie, ekspertką w zakresie prawnej ochrony zwierząt i przyrody, członkinią Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy NRA, pełnomocniczką organizacji pozarządowych w procesach dotyczących ochrony zwierząt, od 2018 r. pełni w Polskie Towarzystwo Etyczne funkcję rzeczniczki ds. ochrony zwierząt. W listopadzie 2017 r. została uhonorowana pierwszym miejscem w prestiżowym rankingu Rising Stars Prawnicy – Liderzy Jutra. Prowadzi bloga: www.wimieniuzwierzat.com


Warto wspomnieć, że podczas spotkania można będzie dokonać również zakupu książki adw. Karoliny Kuszlewicz pt. „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” w promocyjnej cenie oraz uzyskać dedykację od autorki. 

Książka zaczyna się od słów Melanie Joy: "Aby zakwestionować niesprawiedliwość wszędzie, musimy praktykować sprawiedliwość wszędzie: na ulicach, na sali sądowej i na własnych talerzach”. Głównym przesłaniem książki jest wykorzystywanie wiedzy, by nieść pomoc zwierzętom, a prawo jest ważnym narzędziem w tym zakresie. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla organizacji tworzących wielkie kampanie społeczne czy angażujących się w strategicznie ważne procesy sądowe dla zwierząt, jak i dla tych osób, które działają lokalnie i samotnie walczą o prawa zwierząt. Ponadto opracowanie jest również praktycznym przewodnikiem dla organów ścigania, sądów, organów administracji publicznej i innych instytucji.

Spotkanie odbędzie się już 13 lutego o godz. 19:00 w Inkubatorze Kultury „Pireus” w Poznaniu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zadawania pytań.

Projekt „Prawo Warte Poznania” został nagrodzony przez Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu grantem Kowadło 2.0 oraz jest organizowany pod jego patronatem. Autorem plakatu wydarzenia jest pan Grzegorz Puciato.


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął projekt "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

1 komentarz: