wtorek, 19 maja 2020

"Projekt Right2B Forum"


Right2B Forum jest projektem ELSA Poland, który porusza tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Odbędzie się on w dniach 21-22 maja 2020 roku w formie online. Tegoroczna edycja dotyczy poszanowania różnorodności w biznesie. Głównym celem projektu jest stworzenie ogólnopolskiej platformy do dyskusji pomiędzy młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy na temat poszanowania praw człowieka w biznesie. 


Projekt rozpocznie panel otwierający "Czy biznes stoi na straży różnorodności?" (21 maja, godz. 17:00). Udział w panelu wezmą m.in. dr hab. Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich), Beata Faracik (Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu), r. pr. Karolina Kędziora (Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego), dr Anna Cybulko (Ombudsman Uniwersytet Warszawski), Marzena Strzelczak (Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Dominika Sadowska (Strefa Różnorodności) oraz Małgorzata Petru (Ekspertka ds. Zarządzania Karierą BNP Paribas Bank Polska). Natomiast drugi dzień będzie miał formę warsztatową, w ramach której siedem zespołów studentów spośród członków ELSA Poland będzie pracować na podstawie przygotowanego case study nad rekomendacjami działań, jakie abstrakcyjna firma X powinna podjąć, by ograniczyć ryzyko wystąpienia jej negatywnego wpływu na wybrane prawa człowieka pod okiem mentorów.

W tym roku poruszona zostanie tematyka należytej staranności w obszarze praw człowieka, równego traktowania i różnorodności w miejscu pracy, przeciwdziałania pracy przymusowej, zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz raportowania informacji niefinansowych.


REJESTRACJA NA PANEL OTWIERAJĄCY 
Wydarzenie będzie również transmitowane na stronie projektu na portalu na Facebook.


Warto podkreślić, że projekt realizowany jest w ramach Programu Praw Człowieka ELSA Poland, którego celem jest budowanie wśród społeczeństwa świadomości na temat przysługujących nam praw człowieka oraz ich promocja w środowisku publicznym. Tematem przewodnim Programu jest prawo do równego traktowania. Podążając w kierunku wizji i pierwszego celu statutowego Stowarzyszenia – dążenia do sprawiedliwego świata, gdzie respektowane są godność człowieka i różnorodność kulturowa – ELSA Poland stworzyła Program Praw Człowieka jako jeden ze swoich programów wiodących. Skupia się on na prawie do równego traktowania oraz wszelakich kwestiach antydyskryminacyjnych.

Zapraszam Was serdecznie do udziału w projekcie osoby studiujące oraz wszystkich zainteresowanych prawami człowieka i biznesem. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie https://right2b.elsa.org.pl/. Zachęcam również do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku, gdzie systematycznie pojawiają się aktualizacje dotyczące projektu!


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął projekt "Right2B Forum" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz