poniedziałek, 29 lutego 2016

"Kariera prawnika: Menedżer sądowy."


Podczas ostatnich dwóch miesięcy byłam całkowicie pochłonięta sesją egzaminacyjną, a także zbieraniem materiału, czytaniem książek i poradników, nawiązywaniem kontaktów zawodowych, aby mój blog był dla Was źródłem najlepszych inspiracji i wartościowych informacji. W najbliższym czasie na blogu pojawi się kilka interesujących wywiadów i artykułów m.in. o studiowaniu prawa na Oxfordzie czy autorytetach w dziedzinie prawa, dlatego też zachęcam Was do śledzenia moich social mediów z fanpag'em na czele, aby być ze wszystkim na bieżąco. W dzisiejszym wpisie chciałabym zaprezentować Wam ofertę studiów podyplomowych na kierunku 'Menedżer Sądowy' oferowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego w Warszawie, które stanowią kompleksowe przygotowanie do pełnionej funkcji. Program studiów jest innowacyjny i stanowi połączenie zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Ich celem jest kompleksowe wykształcenie przyszłych menedżerów sądowych, a także umożliwienie osobom, które obecnie pełnią tę funkcję, doskonalenia swoich umiejętności. 

W toku studiów omawiane są zagadnienia z zakresu prawa ustrojowego sądów powszechnych, prawa cywilnego, podstaw nowoczesnego zarządzania, finansów publicznych i wybranych zagadnień związanych z gospodarką mieniem skarbu państwa, prawa pracy, budowania profesjonalnego wizerunku oraz elementów psychologii i socjologii w procesie organizacji i zarządzania. Zajęcia trwają 2 semestry w cyklu dwudniowych zjazdów (sobotnio-niedzielnych), w ramach których odbywają się wykłady, analizy studiów przypadku, warsztaty, prezentacje audiowizualne, dyskusje czy kwestionariusze. Formą zaliczenia studiów podyplomowych jest egzamin końcowy w postaci testu.

Wykłady prowadzone są przez najlepszych specjalistów i praktyków – sędziów, adwokatów, pracowników naukowych oraz trenerów z zakresu negocjacji, komunikacji czy kształtowania wizerunku. Wśród dydaktyków są m.in. dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dr Krzysztof Ciepliński, r. pr. Jerzy Krzekotowski, sędzia Mariusz Kurzępa, prof. n. dr hab. Tadeusz Oleksyn czy prof. n. dr hab. Jerzy Wieczorek.

Podsumowując kierunek 'Menedżer Sądowy' oferowany przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego jest jedyną tego typu ofertą dostępną na rynku studiów podyplomowych. Studia dedykowane są przede wszystkim absolwentom prawa zainteresowanym rozwojem, zdobyciem doświadczenia i podnoszeniem kompetencji w obszarze szeroko rozumianej obsługi placówek sądowych. Nie zapominajmy bowiem, iż wykwalifikowana i sprawnie działająca administracja jest istotnym elementem prawidłowego funkcjonowania sądownictwa. 

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych na kierunku 'Menedżer Sądowy' oraz informacje o innych dostępnych kierunkach znajdziecie na stronie Uczelni Łazarskiego.

PS Napiszcie proszę czy interesują Was wpisy dotyczące studiów podyplomowych oraz wywiady z osobami, które ukończyły takie studia i mogą podzielić się z Wami swoim doświadczeniem. Jeśli bylibyście zainteresowani chętnie przygotuję wpis nt. studiów podyplomowych mediacji, coachingu w zarządzaniu czy służby zagranicznej i międzynarodowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz