sobota, 4 marca 2017

"Inspiracja dla Prawnika wspiera akcję #KarmimyPsiaki.pl"


Inspiracja dla Prawnika to przede wszystkim blog studiowaniu prawa. Miejsce, w którym publikuje prawnicze inspiracje, motywujące wywiady czy merytoryczne artykuły związane z daną dziedziną prawa. Pamiętam, że na samym początku, gdy zakładałam bloga marzyło mi się, by zbudować wokół niego społeczność osób, dla których prawo to nie tylko paragrafy i kodeksy, ale też wiele fascynujących rzeczy, spotkań, wydarzeń znacząco wykraczających poza podstawę programową realizowaną na studiach. I w tym miejscu warto zadać sobie pytanie: czym dla Ciebie jest prawo? Moja odpowiedź jest prosta -  prawo to możliwość udzielenia pomocy - czasem jest to odpłatna pomoc prawna czasem pomoc prawna pro bono. A czasem pomaganie to nie jest stricte związane z prawem, ale wynika z naszego człowieczeństwa i dobrego serca. Gdy otrzymałam maila od Olgi działającej w ramach akcji Karmimy Psiaki nie wahałam się ani chwili i od razu postanowiłam, że pomogę. Tym bardziej, że od bardzo dawna pomagam fundacji w świecie social mediów i cieszę się z każdego ich sukcesu. Wiem, że dzięki nim mnóstwo psiaków uzyskało specjalistyczną pomoc, pożywienie czy oddanych opiekunów i nowy dom.


Słowem wstępu, dla wszystkich nie wtajemniczonych, misją akcji Karmimy Psiaki jest eliminowanie bezdomności zwierząt poprzez znajdowanie im domów, pomoc schroniskom oraz popularyzację odpowiedzialnych adopcji. 

Niedawno ruszył Fundacyjny Internetowy Sklep dla Psiaków. Jest to przedsięwzięcie całkowicie inne niż wszystkie dotychczasowe akcje, bowiem 100% zysku sklepu przekazywane jest na pomoc bezdomnym Psiakom. Sklep powstał, aby pomóc jeszcze większej liczbie porzuconych zwierzaków, których liczba w Polsce, co niezwykle zasmucające, raczej rośnie niż maleje. 

Wprawdzie idealną karmę dla swojego psiaka możesz znaleść w wielu sklepach, ale kupując ją w Sklepie dla Psiaków, ratujesz jednocześnie porzucone czworonogi. A czy może być coś wspanialszego niż dbanie o swojego pupila, a tym samym pomaganie innym cudownym psom, które nie trafiły w swoim życiu na tak mądrego i dobrego opiekuna jak Ty, a jedyne czego potrzebują to jedzenia, opieki i miłości. 


W razie wątpliwości, w imieniu organizatorów akcji, mogę Was zapewnić, że sprzedawane w Sklepie dla Psiaków produkty są tylko i wyłącznie najwyższej jakości najwyższej jakości. Karmę możesz kupić dla swojego pupila, aczkolwiek jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem psiaka zawsze możesz wesprzeć schronisko znajdujące się w Twojej miejscowości lub zachęcić znajomych do zakupów i udostępnić informację o akcji kolejnym osobom.

Mam nadzieję, że zainteresujecie się akcją, udostępnicie wpis dalej i pokażecie, że studenci prawa mają dobre serca. Ja wierzę, że pomaganie innym, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w dobrym celu czy działalność charytatywna ma sens, wydobywa z nas to, co najlepsze. Pamiętajcie, że zawsze warto pomagać!

PS Wszystkich zainteresowanych prawami zwierząt zachęcam do przeczytania Światowej Deklaracji Praw Zwierząt, Powszechną Deklarację Praw Zwierząt oraz Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie praw zwierząt. Zapraszam Was również do zapoznania się z działalnością Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz Koła Naukowego Prawa Ochrony Zwierząt UMCS.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz