niedziela, 26 listopada 2017

"Ogólnopolska Konferencja Naukowa: 
Współczesne problemy ochrony praw człowieka"


W imieniu Sekcji Praw Człowieka Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego "Pro Publico Bono" zapraszam serdecznie zarówno do czynnego jak i biernego udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. "Współczesne problemy ochrony praw człowieka", która odbędzie się już 12 grudnia 2017 roku w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Każdego roku 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka ustanowiony dla upamiętnienia uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w dniu 10 grudnia 1948 roku. W ramach celebracji Dnia Praw Człowieka organizatorzy Konferencji pragną podjąć dialog na temat rozumienia koncepcji praw człowieka we współczesnym świecie, problemów z jej realizacją, ochrony praw człowieka, a także jednostkowych i systemowych przypadków ich łamania.


Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Współczesne problemy ochrony praw człowieka" ma interdyscyplinarny charakter. Dlatego też do czynnego udziału zaproszeni są zarówno studenci i doktoranci prawa, jak i historii, politologii, socjologii oraz innych dziedzin nauki. Wśród proponowanych obszarów tematycznych znajdują się m.in. takie zagadnienia jak prawa socjalne jako prawa człowieka, mowa nienawiści, dyskryminacja systemowa, ochrona przed dyskryminacją, zbrodnie przeciwko ludzkości, koncepcja generacji praw człowieka, prawo do obrony czy współczesne odrodzenie tendencji nacjonalistycznych a prawa człowieka.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem proszone są o przesłanie abstraktu (wraz z podaniem imienia i nazwiska, afiliacji, roku studiów oraz numeru telefonu) na adres e-mail: ppb.sekcja.praw.czlowieka@gmail.com do 28 listopada. Opłata za uczestnictwo czynne wynosi 70 zł, natomiast udział bierny jest bezpłatny. Wymogi formalne dotyczące abstraktu znajdują się na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji abstraktów. Warto również wspomnieć, iż w charakterze ekspertów wystąpią pracownicy naukowi oraz działacze w dziedzinie praw człowieka, których sylwetki zostaną przedstawione w najbliższym czasie na stronie wydarzenia. 


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął Ogólnopolską Konferencję
"Współczesne problemy ochrony praw człowieka" 
patronatem medialnym.

1 komentarz:

  1. Zastanawiam się jak to jest z tą ochroną jak mąż bije żonę i znęca się psychicznie nad dziećmi. Właśnie w takiej sprawie pomagam przyjaciółce i nawet znalazłam namiary na dobrą kancelarię prawną https://radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ . Mam nadzieję, że jej specjaliści sprawnie i rzetelnie im pomogą.

    OdpowiedzUsuń