czwartek, 3 stycznia 2019


"IV International Conference on Comparative Law"


W imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Warszawa - największej na świecie niezależnej, niepolitycznej i działającej w celach niezarobkowych organizacji zrzeszającej studentów prawa i młodych prawników z całej Europy - zapraszam serdecznie do udziału w IV International Conference on Comparative Law. Wydarzenie to odbędzie się 15 i 16 marca 2019 roku na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 
Nadchodząca edycja ma za zadanie przybliżyć uczestnikom zagadnienia leżące na pograniczu prawa i biznesu. W poprzednich latach wybitni specjaliści w swoich dziedzinach z krajów europejskich, a także Indii i Stanów Zjednoczonych starali się wytłumaczyć zawiłości swoich jurysdykcji tak studentom prawa, jak i jego wieloletnim praktykom, skupiając się na prawie umów, przedsiębiorstw, międzynarodowych inwestycji i korporacji. W tym roku organizatorzy postanowili skoncentrować się na prawie bankowym oraz rozwijającym się sektorze tzw. sharing economy (ekonomii współpracy), bazując na rozwiązaniach prawnych takich państw jak Chiny, Wielka Brytania, Estonia oraz, oczywiście, Polska. Dzięki czemy uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób funkcjonują banki w różnych zakątkach świata oraz na podstawie jakich regulacji globalni liderzy pokroju Taxify czy BlaBlaCar świadczą swoje usługi. 

Organizatorzy zamierzają położyć nacisk na to, aby nasi uczestnicy nie tylko pogłębili swoją wiedzę teoretyczną, ale także nabyli praktyczne umiejętności przydatne w podążaniu dalszą ścieżką kariery prawniczej i nie tylko. Dlatego też podczas pierwszego dnia uczestnicy Konferencji wysłuchają serię wykładów, porównujących rozwiązania występujące w różnych jurysdykcjach (w tym prezentację zwycięzcy Konkursu na wystąpienie przy IV International Conference on Comparative Law), drugiego dnia natomiast nastąpi pełna aktywizacja uczestników, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w serii komparatystycznych warsztatów przeprowadzonych w najlepszych kancelariach w Warszawie. 

Warto również nadmienić, że Konferencję zwieńczy uroczysta gala, podczas której uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń z innymi studentami z całej Europy, jak również wzięcia udziału w mniej formalnych rozmowach z prelegentami i specjalistami prowadzącymi warsztaty. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do zapisów! Formularz jest już dostępny na stronie internetowej: http://iccl.elsa.org.pl/. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na portalu Facebook.


Blog "In§piracja dla Prawnika" objął 
IV International Conference on Comparative Law 
patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz