poniedziałek, 19 sierpnia 2019
W imieniu Iustitia Oddział Wielkopolski działającego we współpracy z Łańcuchem Światła Poznań mam przyjemność zaprosić Was serdecznie do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Prawo warte Poznania", którego prelegentem będzie prokurator Krzysztof Parchimowicz - założyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia". 


Prokurator Krzysztof Parchimowicz od kilku lat odczuwa konsekwencje tzw. dobrej zmiany na własnej skórze. W wyniku czystki kadrowej w prokuraturze został zdegradowany z byłej Prokuratury Generalnej do Prokuratury Rejonowej (obecnie wysłany jest na delegację do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz). Prokurator Krzysztof Parchimowicz otwarcie oponuje wobec wprowadzanych obecnie zmian. W swoich wypowiedziach krytycznie odnosi się do wypowiedzi ministra Zbigniewa Ziobry. Uważa, że w obecnych czasach dochodzi do upolitycznienia prokuratury, a finalnie ma to negatywne konsekwencje dla obywateli. 

Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex super omnia" to założona w styczniu 2017 roku, jedyna organizacja, zrzeszająca prokuratorów, walcząca o niezależność polskiej prokuratury.

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. Kolejne spotkanie odbędzie się już 22 sierpnia 2019 roku o godz. 19.00 w Inkubatorze Kultury "Pireus". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania.


Blog "In§piracja dla Prawnika" 
objął cykl spotkań "Prawo warte Poznania" patronatem medialnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz